Efendimiz(s.a.v)’in Dilinden Dualar

  • 31 Ağustos 2016
  • 179 kez görüntülendi.
Efendimiz(s.a.v)’in Dilinden Dualar

 

♥ “Allah’ım! Beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan arındır.Allah’ım! Senin iznin ve yardımınla sabahladık ve akşamladık.

Yine senin izin ve yardımınla yaşar ve ölürüz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”

“Allah’ım! Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Sana övgüyü saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.

♥ “Allah’ım! Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin (nimet ve sağlığın) bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım.”

“Allah’ım! Dalalete (sapıklığa) düşmekten veya (başkalarını) dalalete düşürmekten, hataya düşmekten veya (başkasını) hataya düşürmekten, zulmetmekten veya zulme uğramaktan, cahillik etmekten veya cahillikle karşılaşmaktan, sana sığınırım.”

♥ “Allah’ım! Korkaklıktan sana sığınırım. İhtiyarlık çağının zorluklarından, dünya fitnelerinden ve kabir azabından da sana sığınırım.”

“Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım işlerin şerrinden sana sığınırım. Allah’ım, Cehenneme götüren fitneden, Cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım.”

♥ “Allah’ım! Bedenime sağlık ver, gözüme sağlık ver, son nefesime kadar beni sağlıklı eyle.Bana hidayet, takva, iffet ve gönül zenginliği ver Allah’ım!”

“Allah’ım! Bana öğrettiğin ilim ile beni faydalandır, bana fayda verecek ilmi öğret ve benim ilmimi artır.Fayda vermeyen ilimden, huşu duymayan kalpten, kabul olunmayan duadan doymayan nefisten sana sığınırım.”

“Ey kalpleri hâlden hâle çeviren Allah’ım, kalbimi dinin üzere sabit kıl.”

♥ “Allah’ım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle.”

“Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum, beni göz açıp kapayıncaya kadar (da olsa) nefsimle baş başa bırakma.Halimi tümüyle düzelt, Senden başka ilâh yoktur. Ya Rabbi! Yaratılışımı güzelleştirdiğin gibi ahlakımı da güzelleştir.”

♥ “Allah’ım, ey bütün insanların Rabbi! Bizlerden sıkıntıları gider, (hastalarımıza) şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir kalmasın.”

“Allah’ım! Şüphesiz ben nefsime çok zulmettim, günahları bağışlayacak olan yalnız sensin. Öyleyse, katından bir af ile beni bağışla. Bana merhamet et, çünkü bağışlaması ve rahmeti çok olan sadece sensin.”
♥ “Allah’ım! Sen benim Rabbimsin! Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın. Ben Senin kulunum. İşlediğim günahların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin, nimetlerini itiraf ederim, günahımı da itiraf ederim. Beni affet çünkü günahları ancak sen affedersin.”

“Allah’ım! Senden seni sevmeyi, seni sevenleri sevmeyi ve senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim. Allah’ım! Senin sevgini, bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha sevgili kıl.”

♥ “Allah’ım günahlarımı, bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı, işimdeki aşırılıkları ve benden daha iyi bildiğin bütün kusurlarımı bağışla. Allah’ım, ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı ve bilerek işlediğim günahlarımı affeyle. Bütün bu kusurların hepsi bende vardır. Allah’ım şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım, gizlediğim, açığa vurduğum ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı afeyle.

Öne geçiren de sen, geride bırakan da sensin. Senin her şeye gücün yeter.”
“Allah’ım! Bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle, dünyada rezil

 olmaktan ve ahiret azabından bizi koru.”

♥ “Allah’ım! (haktan) ayrılmaktan, iki yüzlülükten ve kötü ahlâktan sana sığınırım.   Allah’ım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet.”

“Allah’ım! Bana kendi sevgini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver.”
♥ “Allah’ım! Helalinle yetinmeyi ve haramdan uzak durmayı nasip eyle. Beni lütfunla zengin kılarak senden başkasına muhtaç etme.”

“Allah’ım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et.”

♥ “Allah’ım! (rahmetini) umarak, (azabından) korkarak kendimi sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşimi sana ısmarladım. Sana dayandım, sana sığındım. Senden başka sığınak, senden başka dayanak yoktur. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin peygambere inandım.”

“Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yoluna ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de koru.”

♥ “Allah’ım! Dinimi güzelce yaşat çünkü o benim güvencemdir. Dünyamı düzelt çünkü o benim geçim kaynağımdır. Ahiretimi hazırla çünkü o benim son durağımdır. Hayatımda her türlü hayrı ziyadesiyle ihsan eyle. Ölümümü de her türlü şerlerden muhafaza eyle.”

“Allah’ım! Günahlarımın küçüğünü büyüğünü, öncesini sonunu, açığını ve gizlisini, hepsini bağışla.” AMİN..

                                  DUA İLE KALINIZ….
DUA EDER, DUA BEKLERİZ…

EKREM YILMAZ  ( NAAL, KASIM  2015)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: