ALLAH ONU BİZE NASIL ANLATTI…

  • 31 Ağustos 2016
  • 164 kez görüntülendi.
ALLAH ONU BİZE NASIL ANLATTI…

O’na DAİR AYETLER…

ALLAH ONU BİZE NASIL ANLATTI…

>”Andolsun, size kendi içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü’minlere karşı da çok şefkatli ve merhametlidir.” ( Tevbe suresi, 128.ayet)

>> “Ey inananlar! And olsun ki, sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok anan kimseler için Resulullah (Allah’ın Elçisi) en güzel örnektir.” ( Ahzab Suresi, 21.ayet)

>>“Kim Resul’e itaat ederse, gerçekte Allah’a itaat etmiş olur.” (Nisa, 80.ayet)

>>“Şüphesiz sen, büyük bir ahlâka sahipsindir.” (Kalem suresi, 4.ayet)

>>”Andolsun, Allah, mü’minlere kendi içlerinden; onlara âyetlerini okuyan, onları arıtıp tertemiz yapan, onlara kitab ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. Oysa onlar, daha önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.” (Al-i İmran, 164.ayet)

>> “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.”

(Enbiya suresi, 107.ayet)

>>“De ki “Ey insanlar ben Allah’ın sizin hepinize gönderdiği bir elçisi (peygamberi)yim…. “ (A’raf suresi, 158.ayet))

 

 

>>Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik. Mü’minlere kendileri için Allah’tan büyük bir lütuf olduğunu müjdele. (Ahzab suresi, 45-47.ayetler)

>> “…..Peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi de size yasak ettiyse ondan vazgeçin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah’ın azabı çetindir.” (Haşr Suresi, 9.ayet)

>>”Allah’ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah’tan bağışlama dile. İş konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah’a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.”

(Ali- İmran Suresi, 159.ayet)

>>De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Al-i İmran Suresi, 31.ayet)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: